Zvířata

Základ našeho "zvěřince" tvoří koně, klisny plemene irský cob. Toto plemeno původem z Anglie je sice menší kohoutkové výšky (měří obvykle 135 - 150 cm), zato jsou to koně většinou robustní postavy, což je předurčuje být ideálními rodinnými koňmi. Irští cobové jsou typičtí svými dlouhými rousy, bohatou hřívou a hustým, dlouhým ocasem. Charakteristická je pro ně také vynikající povaha - jsou to dobrosrdeční, spolehliví koně mírného temperamentu, vhodní pod sedlo i do tahu, kteří se navíc velice rychle učí. Pro nejmenší děti máme u nás malého poníka.

Dále máme mazlivé kočičky myšilovky a u přátel už nám čile rostou jehňátka.

Andy

pony typu shetland Andy
valach, nar. 2000

Náš vůbec první kůň, koupený r. 2005 jako divoký hřebec ze špatných podmínek. Na samostatné ježdění jen pro zkušeného jezdce, zato na ošetřování a vodění velice hodný. Miluje pozornost dětí a česání a rád skáče.
Unity Meteor alias Modráček

shetlandský pony
valach, nar. 2018

Mladý poníček, zatím si užívá bezstarostného dětství.
Soverign

irský cob Soverign
klisna, nar. 2009

Klidná a spolehlivá kobylka, jak při vodění a ošetřování, tak na vycházkách v přírodě. Příležitostně ji také zapřaháme do kočáru.
Lucy Lady Jane

irský cob Lucy Lady Jane
klisna, nar. 2011

Mohutná kobylka, na ježdění příjemná a ochotná. Na vycházkách spolehlivá. Miluje děti.Lady Elizabeth - "Eliška"

irský cob Eliška
klisna, nar. 2014

Menší kobylka určená menším dětem, nyní prochází základním výcvikem.
Monika - "Jolanka"

pony Monika
klisna, nar. 2004

Jemná bílá ponička, nejspíše kříženec araba a ponyho. Trpělivá učitelka začátečníkům a příjemný koník na vyjížďky pokročilejším dětem.

Paris

irský cob Paris
klisna, nar. 2013

Náš stájový mazlík. Je to na coba vyšší kobylka, v netypické barvě maximum sabino (homozygot pro zbarvení sabino) - ač na první pohled vypadá jako obyčejný bělouš, bělouš to vůbec není :-) . Paris miluje lidi, bude první, kdo za vámi v ohradě přijde. Nekouše, nekope, je slušně vychovaná. Vhodná i pro většího nebo těžšího jezdce.May

irský cob May
klisna, nar. 2012

Mohutnější kobylka, takový milý, hodný obřík.
Naši bývalí koníci (a oslička), se kterými jsme se po dlouhém váhání rozloučili, neboť jsme usoudili, že se budeme spíše věnovat rekreačnímu a relaxačnímu ježdění a dětem než westernovým hobby soutěžím, pro které jsme si plemeno american paint horse pořizovali.

Zippo Shining Star [PRODÁNA]

paint horse Zippo Shining Star
klisna, nar. 2003

Rooster Zippo Maya [PRODÁNA]

paint horse Mája
klisna, nar. 2014

Otec Pepe Five Stars RG - všestranný QH hřebec reiningové linie (Fives Rooster - Gallo del Cielo - Peppy San Badger). Matka charakterní, mohutná klisna pleasurové linie s krví Zippo Pine Bar - Zippo Shining Star. Kobylka bude v dospělosti mohutná, s KVH 150 - 155 cm.


Zippo Pretty Jillee [PRODÁNA]

paint horse Jill
klisna, nar. 5/2015

Otec Skips Diablo Bar - všestranný hřebec výborného charakteru i zdraví - i ve svých 23 letech stále závodil - několikanásobný Mistr ČR, Slovenska a Polska a také All around champion, vítěz Středoevropského poháru atd.v různých westernových disciplínách (halter, pleasure, trail, hunter under saddle...pracuje i s dobytkem). Matka charakterní, mohutná klisna pleasurové linie s krví Zippo Pine Bar - Zippo Shining Star. Kobylka bude v dospělosti mohutná, s KVH 155-160 cm.Karmen [PRODÁNA]

osel Karmen
klisna, nar. 2009

Oslice s typickou oslí povahou. Milá, ale tvrdohlavá. Prodána na velké pastviny, kde si užívá nicnedělání, což jí maximálně vyhovuje.


WebZdarma.cz