Aktuálně

• Příměstské tábory :: tábory jsou plně obsazeny

20.2.2021 I na letošní léto máme naplánovány dva příměstské tábory, a to:
>> v červenci: 26. - 30.7.
>> v srpnu: 9. - 13.8.

Cena pro členy spolku 2550 Kč / turnus, cena pro nečleny 2800 Kč.

Přihláška: Tábor červenec
Přihláška: Tábor srpen
Další dokumenty (potvrzení o bezinfekčnosti, zdrav. způsobilost) zašleme e-mailem po obdržení přihlášky.

Dále je třeba se řídit aktuálními nařízeními pro opatření proti šíření koronaviru, těsně před nástupem na tábor je třeba dítěti zařídit PCR test, bez dodání potvrzení o negativním testu nemůže být na tábor vpuštěno. Tyto podmínky se však ještě můžou změnit.

• PF 2021

1.1.2021 A máme tu další rok. Děkujeme všem, jež nás podpořili, ať už docházkou do kroužku, účastí na některé z našich aktivit, vycházkou do přírody nebo pozvánkou na svou akci. A těšíme se, že se s vámi setkáme i v roce letošním, snad už za normálnější situace.

PF

• A je tu podzim

3.9.2020 Na četná přání prodlužujeme začátečnický kroužek ještě i na září, konat se bude každé úterý 15:30 - 18:00. Chcete-li vidět, jak probíhal v předešlých měsících, navštivte naši facebookovou stránku s názvem EquiRelax Slezská Harta.

Akce u koní

• Přijďte se rozloučit s prázdninami do Puzzlíku

20.8.2020 Dětská herna Puzzlík v Bruntále ve spolupráci s naším spolkem opět pořádá akci pro děti, zastavte se i vy - Puzzlík totiž není jen dětská herna, ale také výborná kavárna.

Puzzlík

• Prázdninový kroužek

27.6.2020 Kroužek pokračuje i v červenci a bude-li zájem, budeme pokračovat i v srpnu.

Kroužek u koní

• Léto se blíží

6.6.2020 Přehled letních aktivit:


• Opět můžeme fungovat :-)

15.5.2020 Máme radost, že po nucené pauze můžeme zase pomalu obnovovat naši činnost. A co je nového? Stále je volných pár posledních míst na srpnový tábor s koníky - s přihlašováním už moc neotálejte! :-) Na některou červnovou sobotu také plánujeme jednodenní předprázdninový pobyt u koníků. Letošní novinkou jsou Projektové dny, pořádané za podpory MŠMT. Jsou otevřeny pro všechny děti, které baví příroda a jsou zdarma. Termíny budeme postupně vyhlašovat.


• Omezení provozu - do odvolání

17.3.2020 I na nás bohužel dopadla opatření spojená s nákazou koronavirem a vyhlášením nouzového stavu, proto až do odvolání, na dobu nezbytně nutnou, RUŠÍME VEŠKERÉ AKTIVITY. Nebudou probíhat pravidelné kroužky a nemůžeme uspořádat ani Velikonočky a květnový minitábor. Spolu s Vámi doufáme, že tento výjimečný stav již brzy skončí !


• Co se bude dít na jaře a v létě?

1.3.2020 Přehled (prozatím) naplánovaných akcí u nás ve spolku. S našimi koníky se budete moci setkat i na dnech dětí, Žabáku v Andělské Hoře, Dračích lodích a kalendář se pomalu plní, proto pokud byste chtěli mít naše koníky i na Vaší akci, neotálejte dlouho!


• Nový kroužek "Začínáme s koníky" - pro začínající

16.2.2020 Pojďte se hýbat spolu s koníky a poníky na čerstvém vzduchu v krásném prostředí kolem Slezské Harty.


• Vánoce u koní pro veřejnost

Přijďte si pohladit koníky a svézt se v sedle.


• Mikuláš u koní

Mikulášské tvoření a koníci dohromady. Akce pro širokou veřejnost - kvůli omezené kapacitě ovšem nutná závazná přihláška.


• Zima už se blíží :-)

Děti i koně už se nám vyzbrojují kulichy.


• A co takhle podzimky s koňmi?

Akce pro širokou veřejnost - kvůli omezené kapacitě ovšem nutná závazná přihláška. Lze se účastnit jeden nebo oba dny.


• Vycházky s Tomáškem

Od jara k nám pravidelně dochází Tomík K., jemuž jízda na koni pomáhá s udržováním rovnováhy. S každou vycházkou jsou vidět pokroky, Tomášek už si i troufne držet se jen jednou rukou, aniž by přepadával na stranu. Tomík má obrovskou podporu na straně své rodiny, která mu dává opravdu maximum, jsou skvělí a moc jim fandíme :-)


• Návštěva ZŠ Petrin

S Andym a Terezkou jsme také zavítali na 2. základní školu v Bruntále - Petrin. Velmi nás těší, že několika dětem koně učarovali natolik, že za námi přijely strávit celý den u koní. A věříme, že to nebylo naposled !


• Projekt přírodovědného vzdělávání pro školy a školky

Ve spolupráci s MAS Hrubý Jeseník zavítáme s našimi poníky Andym a Terezkou postupně do školek v působnosti MAS HJ, abychom dětem pověděli o životě koní a jak se k nim správně chovat. Dětem tak zážitkovou formou umožníme poznat svět těchto ušlechtilých stvoření.


• Kočičky

Protože naše dospělé kočičky se s návštěvami zrovna nekamarádí, přivezli jsme tyto tři malé chlupaté kuličky a pokusíme se je vymazlit tak, aby byly kamarádky s každým :-)


• Letní tábor s irskými coby 2019

Také letos jsme se rozhodli uspořádat jeden turnus tábora s našimi koníky. 1.4.2019 - MÁME PLNO !


• Jarní kroužek pro nejmenší děti - akce pro veřejnost

Letošní novinkou je "kroužek" také pro ty nejmenší. Je to sled 4 za sebou jdoucích akcí pro zájemce z řad široké veřejnosti, kteří by rádi strávili čas u koní. Aktivita bude probíhat v blízkém areálu Centra Slezská Harta, kde je zároveň možnost příjemného posezení třeba u šálku kávy a přitom mít děti stále na očích. Na každý termín nutná závazná přihláška - ke staženi pod odkazem zde: Přihláška do kroužku s poníky


• Konec sezóny

Letošní krásné slunečné léto je nenávratně za námi a my i koníci nabíráme nové síly pro rok další. Díky vám všem, jež jste přiložili ruku k dílu nebo využili našich vycházek do přírody a pomohli nám tak rozvíjet zázemí pro koně i jezdce.

V letošním roce se podařilo vybudovat druhý přístřešek s krmištěm a zpevnit příjezdovou plochu a prostory kolem krmiště staršího.

V příštím roce bude nutností postavit ještě jeden přístřešek a rádi bychom postavili také kruhovou ohradu, kde si budou moci zájemci vyzkoušet tzv. přirozenou komunikaci neboli práci s koněm "ze země" .


• Letní tábor s irskými coby

Týden plný koní s našimi hodnými koníky v krásné přírodě kolem Slezské Harty.


• Kde se s námi letos můžete setkat

2.6. 2018 Den dětí Horní Benešov (14-16 hod) a Den dětí Razová (16-18 hod)

24.-26.8. 2018 Dračí lodě Slezská Harta, Leskovec nad Moravicí


• Svod irských cobů Blahutovice

V sobotu 28.4.2018 se dvě naše kobylky May a Poppy zúčastnily svodu irských cobů v Blahutovicích u Nového Jičína. Obě obdržely nejvyšší bodové hodnocení dne a také i nejlepší možné ocenění, 1e premii. Udělaly celému našemu týmu velkou radost !


• Dětský den v Razové 2017

Razovské ženy z.s. pořádají na fotbalovém hřišti tradiční dětský den, letos ve farmářském duchu a my tam samozřejmě nesmíme chybět!

Edit: Počasí se vydařilo a děti si mohly užít speciálních farmářských disciplín včetně vedení oslíka. Fotky najdete na naší >>facebookové stránce<<WebZdarma.cz